
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Output Current | 650 mA |
| Max Power Dissipation | 1.4 W |
| Max Supply Voltage | 625 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 1.4 W |
| Max Output Current | 650 mA |
| Propagation Delay | 650 ns |
| Number of Outputs | 3 |
| Fall Time | 30 ns |
| Rise Time | 50 ns |
| Nominal Supply Current | 500 µA |
| Number of Drivers | 3 |
| RoHS | Compliant |
| Channel Type | 3-Phase |
| Configuration | Half-Bridge |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 600 V |
| Packaging | Reel |
Stock: 470
Distributors
pcbx
Unit Price$1.91504
Ext.Price$1.91504
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.91504 | $1.91504 |
| 10 | $1.43970 | $14.39700 |
| 25 | $1.32087 | $33.02175 |
| 50 | $1.24970 | $62.48500 |
| 100 | $1.18237 | $118.23700 |
| 300 | $1.13458 | $340.37400 |
| 500 | $1.08872 | $544.36000 |
| 1000 | $1.04473 | $1044.73000 |
| 3000 | $1.01964 | $3058.92000 |
| 5000 | $0.99514 | $4975.70000 |
